Jona s.r.o.®

Kontakty
Ceník
English version

Masážní strojky JONA®

Masážní strojky JONA® jsme pro Vás vyvinuli ve spolupráci s lékaři, kteří se zabývají funkcí nohy. Strojky jsme navrhovali především pro lidi s nedostatkem pohybu (u sedavých zaměstnání, děti ve škole) nebo s velkou zátěží nohou (práce ve stoje, některé sporty). Dosavadní praxe ukázala, že mají velmi dobré výsledky při používání staršími a nemocnými lidmi, u kterých je omezena pohyblivost. Masáží chodidel je možné přispět ke zlepšení fyzické i psychické kondice. Pravidelné používání masážních strojků JONA® je příjemné a slouží jako prevence či zmírnění mnoha potíží.

Proč masírovat chodidla?

Mnoho lidí dnešní uspěchané doby žije způsobem života, který našemu zdraví neprospívá. Bolesti zad nebo hlavy, únavu a napětí zná skoro každý člověk. Tyto civilizační neduhy většinou souvisí s nerovnováhou pohybového aparátu. V případě obtíží je naše pozornost obvykle upřena na místo bolesti a tuto bolest se snažíme potlačit aniž bychom hledali příčinu, která je často v nerovnováze a špatné funkci nožní klenby.

Nohy nesou tíhu celého těla. Při stání a při pohybu v práci i sportu přenášejí naše chodidla tíhu těla na zem. Většina lidí chodí stále obuta a převážně po tvrdém rovném podkladu. Silné a neohebné podrážky bot nohám také neprospívají. Chodidla mají nedostatek impulsů od podkladu a vynucenou polohou v tuhé botě dochází k únavě tkání, které se podílejí na správném fungování nohy. Podobná situace nastává při nedostatku pohybu u lidí se sedavým zaměstnáním nebo v případě nemoci či úrazu.

Nohám je třeba dopřát dostatek rozmanitého pohybu, který byl dříve přirozený, např. chůzi po oblázcích, v písku, v lese a po všech nerovných podkladech.

Nohy kromě zajištění správného postoje a pohybu mají další funkce. Na chodidlech je velké množství reflexních bodů, které mají vazbu na orgány v ostatních částech těla a jejich funkce. Nedostatek impulsů při chůzi po rovném a tvrdém podkladu způsobuje nedostatečnou stimulaci reflexních bodů a tím napomáhá rozvoji nerovnováh i ve funkci orgánů a výrazně ovlivňuje naši psychiku.

Napětí svalů a vazů nožní klenby se přenáší na další svaly v těle a ovlivňuje také napětí dlouhých zádových svalů. Při jejich stažení dochází k zátěži celé páteře. Povolením tohoto svalového napětí uvolníme páteř a tím můžeme odstranit mnoho potíží, které mají příčinu v nerovnováze páteře.

Nedostatek vhodných podnětů a pohybů nohou lze pohodlně a příjemně doplnit jejich masáží pomocí masážních strojků JONA®.

Strojky JONA® na masáž chodidel

K péči o nohy je určen především masážní strojek KOMFORT, který umožňuje pohodlnou masáž obou chodidel současně a je vybaven výměnným nástavcem pro stimulaci podélné a příčné klenby a reflexních zón. Strojek TERNO je určen pro masáž jedné končetiny.

Masážní strojky JONA® jsou vyrobeny z tvrdého dřeva, jejich povrch je chráněn ochranným lakem. Pevná konstrukce z kvalitního dřeva zajišťuje odolnost proti mechanickému opotřebení. Na spodní straně jsou opatřeny protiskluzovými pásky. Strojky jsou svým vzhledem pěkným doplňkem bytu či kanceláře.

Provádění masáže

Masáž se provádí zásadně vsedě. Na strojky nikdy nestoupejte, hrozí nebezpečí úrazu podjetím nohou. Sedící poloha při masáži je důležitá i pro povolení svalů, které ve stoje přenášejí tíhu těla. Povolené svaly lze pak snadněji masírovat.

Masáž nohou provádějte v ponožkách, nejlépe bavlněných. Možné je masírovat i bosou nohu, ale pak je z hygienických důvodů nevhodné, aby strojek používalo více osob. Masáž začínáme položením obou nohou na pracovní plochu strojku a jejich střídavým pohybem po otočných tvarovaných válečcích docílíme masáže chodidel. Zvláštní uspořádání tvarovaných válečků a pracovní plochy stimuluje reflexní zóny a vytváří při pohybu nohou sled masážních vln, které zlepšují krevní a lymfatické zásobení tkání nohou. Zpočátku jsou stimulovány především mělce uložené reflexní zóny a povrchové tkáně. To je většinou cítit jako lechtání, které je silnější při unavených nohách. Případné nepříjemné pocity odstraníme změnou rychlosti pohybu a síly přitlačení nohy na strojek. Po dvou až třech minutách masírování dochází ke zlepšení prokrvení nohou a uvolnění povrchových tkání. To je krátce cítit jako slabé brnění v nohách, které přechází v déletrvající pocit příjemného tepla. V této době masáž začíná působit na hlouběji položené tkáně, vrací pružnost svalům nožní klenby a tím povoluje i dlouhé zádové svaly a uvolňuje celou páteř.

Pomocí výměnného nástavce lze provést masáž podélné klenby a vnější hrany chodidla. Lze jím stimulovat příčnou klenbu a citlivé reflexní zóny. O krajní řady válečků je možné masírovat i nárty a paty.

Při masáži docílíte největších změn za 3 – 5 minut masáže. Možné je i delší použití, při kterém dochází automaticky k největšímu působení na ty části chodidla, které jsou nejvíce ztuhlé. Místa na chodidle uvolněná v počátku masáže se pružně přizpůsobí masážním vlnám. Masáž je možno provádět libovolně často, nejlépe několikrát denně. U sedavých zaměstnání je dobré mít strojek na pracovišti pod stolem a každou hodinu nohy krátce masírovat.

Výsledek masáže

Efekt masáže se projeví příjemným pocitem tepla a úlevy nejen v nohách. Dochází ke snížení pocitu únavy, ke zlepšení postoje a chůze, ale i k ovlivnění mnoha dalších tělesných funkcí. Dostavuje se příjemný pocit volnosti, zlepšuje se způsob dýchání, normalizuje se krevní tlak a srdeční činnost, uvolňuje se páteř a mírní se potíže spojené s páteří.

 

Rehabilitace, cvičení IGACK | Masážní strojky | Čističe vzduchu
Filtry na pitnou vodu | Ceník | Kosmetika | Vložky do bot
Kontakt | Pozvánky

JONA s.r.o., K Blahobytu 1596, 530 02 Pardubice
adresa pro fakturaci: Benešovo nám. 2519, 530 02 Pardubice
telefon: 466 530 296, mobil: 721 800 500, 724 965 479

Provozovna v Praze:
Centrum zdraví JONA s.r.o., Na Bučance 7, 140 00 Praha 4
telefon: 601 248 037

e-mail: jona@jona.cz, centrum.zdravi@jona.cz, www: https://www.jona.cz

Napsali o nás


KOMFORT
ALFA
ALFA

TERNO

PIKOLO

UNIS

DUO

CELUT

MASÁŽNÍ KOULE

KOMFORT

Copyright by JONA s.r.o. © 2004-2019. Všechna práva vyhrazena.